Farbowanie włosów w ciąży

   Bardzo często kobiety w ciąży zastanawiają się, czy mogą farbować włosy. I równie często spotykają się ze stwierdzeniem, iż absolutnie nie. Z farbowaniem włosów w ciąży wiąże się wiele przesądów. Niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniami, iż dziecko farbującej się mamy urodzi się rude lub, że z pewnością będzie alergikiem. Jednak zdaniem większej części specjalistów ciąża nie jest przeciwwskazaniem do tego typu zabiegów. Pozostała część twierdzi, iż tak na prawdę nigdy nie badano wpływu farbowania włosów na płód, więc lepiej dla dobra dziecka, na wszelki wypadek, zrezygnować z tych zabiegów. Producenci farb podkreślają, iż preparaty farbujące wnikają jedynie w martwą część struktury włosa, a nie w jego cebulkę, a także, że coraz więcej farb produkowanych jest bez amoniaku.

 Lekarze zalecają jednak ostrożność w pierwszych 12 tygodniach ciąży.Do końca 4 tygodnia łożysko, które określane jest jako filtr substancji szkodliwych, nie jest jeszcze całkowicie i odpowiednio wykształcone. Oprócz substancji szkodliwych mogących wtedy dostać się do organizmu kobiety przez skórę głowy, dochodzą te, wdychane z oparów preparatów do farbowania. Po 12 tygodniu narządy w organizmie dziecka są już wykształcone, więc przyszła mama nie powinna obawiać się wad wrodzonych, spowodowanych chemikaliami używanymi do farbowania włosów.
Jeśli jednak argumenty specjalistów nie zadowalają którejś z przezornych mam, nie ma powodu do zmartwień. W ciąży, za sprawą burzy hormonów, włosy i tak stają się piękniejsze. Lśniące, zdrowe, ładnie ułożone włosy wystarczą by nadać blasku przyszłej mamie.


   Farbowanie włosów
      Co z amoniakiem?
      Farbowanie a ciąża
      Dekoloryzacja
      Henna
      Piękny kolor
      Rozjaśniane
   Kosmetyki do włosów
   Problemy z włosami
   Przedłużanie włosów
   Aktualności
   Trendy fryzjerskie
   Zabiegi fryzjerskie

Słowniczek od a do z
Galeria Fryzur
Salony fryzjerskie


Polecamy

Polityka Prywatnosci | Wszelkie prawa zastrzezone
Copyright, 2024 © Fryzury
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją