AktualnościTargi Kosmetyki Profesjonalnej Lady Torwar
Warszawa 15-16 wrześniaW dniach 15-16 września 2007 w Warszawie odbędzie się jesienna edycja Targów Kosmetyki Profesjonalnej Lady. Targi odbędą się na Hali Torwar w Warszawie.

Impreza ma na celu przede wszystkim bezpośrednie połączenie interesów KUPUJĄCEGO i SPRZEDAJĄCEGO.
Z jednej strony prezentacja, popularyzowanie i wzbudzenie zainteresowania produktem lub usługą proponowaną przez profesjonalistów, z drugiej - możliwość sprzedaży bezpośredniej ze stoisk detalicznych.

Głównymi atrakcjami jesiennych Targów Lady w Warszawie będą:

 • Kongres Kosmetyczny 
 • Kongres Solaryjny
 • Kongres Fryzjerski
 • Konkurs dla Kosmetyczek
 • Pokazy firmowe, rabaty i promocje
 • Przedszkole dla dzieci
 • Sportowa salka dla Panów towarzyszących Paniom
 • Mistrzostwa makijażu dla wizażystów
 • Mistrzostwa makijażu ekstrawaganckiego
 • Body painting
 • Show fryzjerskie
 • Pokaz taneczny
 • Pokazy nowoczesnych zabiegów kosmetycznych
 • Pokaz mody, bielizny

  KALENDARZ TARGÓW KOSMETYCZNYCH - ORGANIZOWANYCH PRZEZ E.A.R.
  2007 – 2009 Warszawa - Katowice

  WARSZAWA – HALA TORWAR 2007 - 2009

  LADY JESIEŃ TORWAR 2007 15 – 16 WRZEŚNIA 2007 WARSZAWA HALA TORWAR
  LADY WIOSNA TORWAR 2008 16 – 17 LUTY 2008 WARSZAWA HALA TORWAR
  LADY JESIEŃ TORWAR 2008 20 – 21 WRZEŚNIA 2008 WARSZAWA HALA TORWAR
  LADY WIOSNA TORWAR 2009 14 – 15 LUTY 2009 WARSZAWA HALA TORWAR
  LADY JESIEŃ TORWAR 2009 12 - 13 WRZEŚNIA 2009 WARSZAWA HALA TORWAR

  KATOWICE SPODEK 2007 - 2008

  LADY JESIEŃ KATOWICE 2007 27 – 28 PAŹDZIERNIKA 2007 KATOWICE SPODEK
  LADY WIOSNA KATOWICE 2008 23 – 24 LUTY 2008 KATOWICE SPODEK
  LADY JESIEŃ KATOWICE 2008 11 – 12 PAŹDZIERNIKA 2008 KATOWICE
  SPODEK

 • źródło:fryzjerzy.com  Fryzjer i taksówkarz nie zapłacą za muzykę.


  Dziś niemal każdy właściciel pubu czy solarium musi co miesiąc płacić za odtwarzanie muzyki. I to niemało. Każdy z nich od 60 zł do kilku tysięcy miesięcznie.

  "Koniec z tym. Ulżymy przedsiębiorcom" - zapowiadają politycy PiS, którzy przygotowali projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim. 
  Przedstawią go na najbliższym posiedzeniu Sejmu.Po zmianach właściciele zakładów nie będą już musieli płacić artystom tantiem. Muzykę puszczą za darmo i bez ograniczeń. "Ale chodzi tylko o tych, którzy nie czerpią korzyści z odtwarzania utworów" - zastrzega posłanka Małgorzata Bartyzel z PiS.

  Ulga będzie więc dotyczyła między innymi fryzjerów, szewców, kosmetyczki czy restauratorów. Za prawa autorskie nie będą musieli także płacić taksówkarze, którzy od dawna walczyli o zniesienie tego przepisu.

  "Słuchanie radia czy oglądanie telewizji jest elementem uatrakcyjnienia własnej pracy. Klienci przecież nie wybierają danego miejsca ze względu na to, iż przy okazji wysłuchają określonej muzyki" - uzasadnia posłanka PiS.

  Takie zmiany entuzjastycznie przyjmują przedsiębiorcy. Ci już zapowiadają, że jeśli przepis wejdzie w życie, zyskają także ich klienci. Zmiany, które szykują politycy, nie podobają się jednak artystom.

  Damian Popielarz ze Stowarzyszenia Artystów ZAIKS zauważa, że jeśli prawo wejdzie w życie będzie niesprawiedliwe: "Za każdą pracę należy się płaca, także za twórczość muzyków. Nie można robić wyjątków" - twierdzi.

  "Szkoda, że politycy nie zauważają praw artystów. Ich głos jest jednak za słaby w parlamencie. Wiadomo już, że projekt poprze w całości rządząca koalicja. To wystarczy, by zmienić prawo" - dodaje.
  źródło:fryzjerzy.com  HAIRSTYLE 2007

  W dniach 11 - 12 lutego br w Beneluksie odbędzie się jedna z najbardziej profesjonalnych imprez związanych z fryzjerstwem. Ponad 170 właścicieli firm i salonów fryzjerskich będą gościć tam, aby wystawić swoje nowe produkty, nowe kolekcje i swoje wizje nowych trendów na następne pół roku.

  Impreza na przemian odbywa się w Belgii – Kortrijk Xpo i w Holandii – Ahoj Rotterdam (w roku przestępnym). W tym roku targi mają miejsce w Kortrijk w Belgii.

  Wejście jest wyłącznie dla profesjonalistów i biznesmanów branży fryzjrskiej. Bilet kosztuje 30.00 Euro i daje możliwość zaprezentowania się, obejrzenia wszystkich pokazów, uczestniczenia w nauce nowych technik. Do biletu dołączony jest katalog Hairstyle.  źródło:fryzjerzy.com  Kalendarz imprez związanych z fryzjerstwem
  • 13-14.01.2007 Międzynarodowe Targi Ślubne Warszawa
  • 14.01.2007 IV Wielkopolskie Targi Ślubne Poznań
  • 03-04.02.2007 Małopolskie Targi Ślubne Kraków
  • 04.02.2007 V Częstochowskie Targi Ślubne Częstochowa
  • 11.02.2007 Międzyplanetarne Targi Ślubne Katowice
  • 24-25.02.2007 Salon Mody Urody i Aktywnego Stylu Życia Lublin
  • 24-25.02.2007 Salon Wiosna 2007 - Kosmetyka i Solaria Warszawa
  • 31.03.-01.04.2007 Beauty Forum - Międzynarodowe Wiosenne Targi Kosmetyki Profesjonalnej Warszawa
  • 05.04.2007 InterCharm - Międzynarodowe Targi Kosmetyki Warszawa
  • 14-15.04.2007 Look - Forum Fryzjerstwa i Kosmetyki Poznań
  • 27-29.04.2007 V Targi Medycyny Naturalnej, Zdrowia i Urody Kraków
  • 11-13.05.2007 Fitness Body & Fashion Poznań
  • 19-20.05.2007 Beauty Fair Łódź
  • 29-30.09.2007 Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA 2007 Gdańsk
  • 20-21.10.2007 XV Międzynarodowy Festiwal Mody Fryzjerskiej i Kosmetycznej Poznań
  • 20-21.10.2007 XV Międzynarodowe Targi Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Poznań

  źródło:fryzjerzy.com
  W całej Unii Europejskiej od 1 grudnia obowiązuje zakaz stosowania 22 substancji wchodzących w skład farb do włosów.


  Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości przypomina na swoich stronach internetowych, że Komisja Europejska zwróciła się do producentów kosmetyków z prośbą o dostarczenie dokumentacji potwierdzającej, że substancje stosowane w ich produktach są w pełni bezpieczne dla konsumentów.
    Obecny zakaz dotyczy substancji, co do których nie dostarczono danych dotyczących bezpieczeństwa lub ocena tych danych przez Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich przy KE (Scientific Committee on Consumer Products - SCCP), była negatywna. SCCP będzie stopniowo wydawać opinie na temat przedłożonych przez producentów dokumentów dotyczących bezpieczeństwa stosowania 115 innych składników kosmetyków do koloryzacji włosów.
  KE chce w efekcie stworzyć "białą listę" substancji, których bezpieczeństwo dla zdrowia potwierdzają ekspertyzy naukowe.

  Na początku listopada także Rada Europy zwróciła się do państw członkowskich o stworzenie "systemu wykrywania niepożądanych następstw stosowania kosmetyków" na starym kontynencie.

  Eksperci Rady Europy przeprowadzili w latach 2004-2005 badania, z których wynika, że jedynie od 25 do 36 proc. klientów, którzy ponieśli jakąś szkodę na zdrowiu z powodu stosowania kosmetyków, zwracało się z tym problemem do lekarzy. "Produkty kosmetyczne, stosowane w sposób racjonalny, nie powinny szkodzić ludzkiemu zdrowiu - napisano w komunikacie. - Jednak liczba reakcji alergicznych, zwłaszcza skórnych, na kosmetyki stale wzrasta".

  Rada Europy zaapelowała do rządów o zorganizowanie "za pomocą odpowiedniej sieci" wymiany informacji o niepożądanych skutkach stosowania konkretnych kosmetyków.

  Jak informuje stowarzyszenie, wartość unijnego rynku produktów do koloryzacji włosów w 2004 r. wyniosła 2,6 mld euro, co stanowi ok. 8 proc. wartości produkcji całej branży kosmetycznej.

  Wśród wyrobów dostępnych na rynku produkty do trwałej koloryzacji stanowią blisko 80 proc. (zakazane obecnie substancje stosowane były wyłącznie w takich produktach). Włosy farbuje ponad 60 proc. kobiet i tylko 5-10 proc. mężczyzn, średnio 6-8 razy w roku. Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości działa od 1992 roku. Jest organizacją pożytku publicznego, a jego członkami są krajowi oraz międzynarodowi producenci działający w branży kosmetycznej i środków czystości.

  źródło:PAP,fryzjerzy.com


  Krótkie włosy - to jest trendy !!!

  Już od 60 lat magazyn "ESTETICA" wyznacza najnowsze trendy współczesnej sztuki fryzjerskiej; jest nauczycielem, doradcą i natchnieniem stylistów, fryzjerów oraz menedżerów salonów na całym świecie. Dzisiejsza "ESTETICA" dociera do blisko 250 tysięcy czytelników w 80 krajach na 5 kontynentach. Jest 20. wydaniem krajowym

  Pierwszy numer "ESTETICA POLSKA" styczeń / luty 2007 zostanie wydany przez Migut Media jeszcze w grudniu tego roku.

  Kwartalnik "ESTETICA" jest nie tylko niezastąpionym kompendium wiedzy dla całej branży fryzjerskiej, ale także magazynem bardzo chętnie czytanym przez klientki i klientów spędzających wiele czasu w salonach fryzjerskichi kosmetycznych. "ESTETICA" słynie z atrakcyjnej szaty graficznej, pięknych zdjęć i interesujących tekstów. "Serce" magazynu, utrzymane w tym samym kształcie w każdej, narodowej edycji, poświęcone jest dominującym trendom sezonu: w modzie, kolekcjach fryzjerskich, makijażu i pokazach na wybiegu. Znajdują się tu także najnowsze, najciekawsze i uniwersalne dla całej branży informacje.

  "ESTETICA POLSKA" - tak jak inne, krajowe wydania na całym świecie - dostarczy informacji o:

  • trendach - będzie można obejrzeć prace i kreacje stylistów, odkrywających i wyznaczających najnowsze trendy w sztuce fryzjerskiej oraz awangardowe tendencje w cięciu i modelowaniu. Stanie się inspiracją i natchnieniem dla polskich mistrzów grzebienia,
  • modzie fryzjerskiej - otworzy okno na międzynarodowy świat fryzjerskiej mody haute cotuire. Pozwoli polskim fryzjerom tworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne kreacje,
  • makijażu - dostarczy profesjonalnej wiedzy na temat najmodniejszego makijażu na różne okazje i sezonowych trendów, obrazując pięknymi, wykonanymi na najwyższym poziomie, wizerunkami,
  • produktach i akcesoriach - będzie prezentowała, promowała i wprowadzała na polski rynek najnowsze produkty branży fryzjerskiej oraz nowoczesne, funkcjonalne i najlepsze akcesoria. Przedstawi opisy, zastosowanie i oceny pochodzące od niezależnych ekspertów,
  • urodzie - pokaże nowości kosmetyczne, salonów urody i piękności oraz tak modne i lubiane ośrodki SPA,
  • pokazach - na bieżąco relacjonowane będą najznakomitsze wydarzenia w świecie mody i stylistyki fryzjerskiej; pokazy mody oraz profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego, wystawy, konkursy,
  • arkanach sztuki fryzjerskiej- zaoferujemy narzędzia do nauki rzemiosła od najlepszych mistrzów na świecie za pomocą profesjonalnych szkoleń metodą step by step.
  • salonach fryzjerskich - najnowszych ich aranżacjach i wystrojach, przybliży doświadczenia specjalistów,

  Ponadto "ESTETICA POLSKA" przyniesie informacje o zarządzaniu salonami fryzjerskimi i urody, doradzi jak organizować szkolenia i osiągnąć sukces marketingowy, przybliży dobre wzorce i praktyki biznesowe. Znajdzie się także miejsce na kalendarium - prezentację i ocenę wydarzeń oraz imprez branżowych w kraju i na świecie.

  "ESTETICA POLSKA" staje się doskonałą okazją do prezentacji i promocji najbardziej znanych marek w branży fryzjerskiej, jest idealnym miejscem pozwalającym reklamować znane i najnowsze produkty a nawet wprowadzać je na polski rynek. Czytelnikami - odbiorcami reklam - są styliści, fryzjerzy, managerowie salonów fryzjerskich, uczniowie i nauczyciele szkół fryzjerskich, przedstawiciele producentów artykułów branżowych oraz dystrybutorzy i sprzedawcy produktów i usług. Wiele kobiet będzie z pewnością podglądało najnowsze trendy i kreacje stylistów, by wzorować na nich własne uczesanie. Klienci chętnie będą sięgać po produkty rekomendowane przez znane pismo o międzynarodowym zasięgu. "ESTETICA POLSKA" o objętości ok. 152 str. będzie ukazywała się w nakładzie 5000 egz. Dwa razy do roku, w lutym i w październiku, ukażą się albumy specjalne, których tematem będzie "Technika step-by-step" oraz " Fryzury - stylistyka i projekty". Kwartalnik będzie można kupić w salonach prasowych, zaprenumerować oraz będzie dostępny na targach i wydarzeniach branżowych.

  Redaktor naczelną polskiej edycji magazynu jest Ewa Cesarz - Rybka, jednocześnie Wiceprezes Migut Media SA, natomiast dyrektorem marketingu i sprzedaży Aleksandra Koziejowska.

  źródło: migutmedia.pl, fryzjerzy.com


  RELACJA Z VI EDYCJI ŚLĄSKIEGO FESTIWALU FRYZJERSKIEGO

  W dniu 19 listopada 2006r. odbył się w Katowicach VI Festiwal Fryzjerski którego organizatorami byli: Firma WATS generalny dystrybutor marki Ducastel w Polsce, oraz Klub Fryzjerstwa Artystycznego w Katowicach.

  Szósta edycja Festiwalu okazała się rekordową pod każdym względem. Targi rozwijają się niezwykle dynamicznie, i z roku na rok organizowane są z większym rozmachem, z silniejszym oddźwiękiem marketingowym oraz z widocznym bezpośrednim przełożeniem na atrakcyjność imprezy.

    Liczba osób, które przybyły na targi przekroczyła oczekiwania organizatorów. Hala katowickiego spodka była pełna, momentami wręcz trudno było się poruszać. Festiwal odwiedziło około 7 500 osób. W tegorocznej edycji udział wzięło 65 wystawców. Szczególnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się te stoiska, na których odbywały się pokazy i prezentacje.
  Dobrym pomysłem było zatrudnienie jako prowadzącego Oliviera Janiaka z TVN gdyż Jego obecność była dodatkową atrakcją Festiwalu. Olivier chętnie rozdawał autografy, pozował do zdjęć i z przyjemnością rozmawiał publicznością. Na scenie głównej przez cały dzień zaprezentowało się wielu znanych stylistów, mistrzów fryzjerstwa i kreatorów mody fryzjerskiej. Swój pokaz przygotował organizator - WATS dystrybutor marki Laboratoire Ducastel.

  W tym roku na Festiwalu gościł absolutny mistrz kunsztu fryzjerskiego, niepodważalna gwiazda fryzjerstwa światowego - vice prezydent prestiżowego Klubu INTERCOIFFURE Francja - Alaina Zinzius. Jego pokaz był niezwykłym wydarzeniem, które zapełniło widownię. Ten rok obfitował w Gwiazdy. Na Festiwalowej scenie wystąpiła także aktualna MISTRZYNI ŚWIATA - Pani Maria Korzeniowska.

  Swój show przygotowały także firmy:

  • Wydawnictwo Tak Czeszemy & Crystal Fashion
  • Catzy of Poland
  • Grupa Polwell
  • Hantesis
  W tym roku po raz pierwszy zostały przyznane prestiżowe nagrody w postaci ZŁOTEGO MEDALU TARGÓW. Jury Medalowe doceniło wysoką jakość zgłoszonych produktów, nowoczesność i innowacyjność technologii a także funkcjonalność, oszczędność w eksploatacji oraz walory estetyczne.

  Laureatami Złotego Medalu zostały 3 firmy:

  • w kategorii SPRZĘT FRYZJERSKI - Medal otrzymała Suszarka do włosów Paramount Velecta zgłoszona przez firmę Dawipol
  • w kategorii PRODUKT DO WŁOSÓW - Jury nagrodziło system do przedłużania włosów firmy So.Cap zgłoszona przez firmę Socap Polska
  • w kategorii SPRZĘT I WYPOSAŻENIE SALONÓW - na Medal zasłużyło urządzenie do masażu firmy Rollen Polska.
  Podczas VI Edycji Śląskiego Festiwalu Fryzjerskiego odbył się konkurs o PUCHAR ŚLĄSKA. Konkurs ten to uznane w branży fryzjerskiej zawody na najwyższym poziomie, cieszące się ogromną popularnością wśród polskich mistrzów grzebienia oraz młodych adeptów sztuki fryzjerskiej. Do tegorocznych zmagań przystąpiła rekordowa liczba zawodników. 68 startujących walczyło o Puchary w 5 kategoriach. Zaproponowane fryzury i kolory utrzymywały dobry standard międzynarodowy.

  KATEGORIE KONKURSU:

  • FRYZJERSTWO DAMSKIE SENIORZY
   • Fryzura dzienna konsumencka
   • Fryzura wieczorowa
  • FRYZJERTWO MĘSKIE SENIORZY
   • Fryzura konsumencka
   • Jeż arystyczny
  • FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIORZY
   • Fryzura dzienna konsumencka
   • Fryzura wieczorowa
  • FRYZJERSTWO MESKIE JUNIORZY
   • Fryzura salonowa z włosów długich
   • Fryzura konsumencka
  • KONKURENCJA INDYWIDUALNA "TOP CITY"

  ZWYCIĘZCY

 • FRYZJERSTWO DAMSKIE SENIORZY
 • Agnieszka Biela
  Krzysztof Cichocki
  Anna Jaśkiewicz
 • FRYZJERTWO MĘSKIE SENIORZY
 • Damian Duda
  Piotr Majzlik
  Daniel Pasierb
 • FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIORZY
 • Sabina Janda
  Piotr Pieper
  Natalia Kowalik
 • FRYZJERSTWO MESKIE JUNIORZY
 • Marcin Wojciechowski
  Dawid Grabiec
  Rafał Gucwa
 • KONKURENCJA INDYWIDUALNA "TOP CITY"
 • Beata Dysiewicz

  Zwycięzcom gratulujemy.

  Następne spotkanie w Katowicach 17 - 18 LISTOPADA 2007 R.

  ZAPRASZAMY!

  źródło:fryzjerzy.com


     Farbowanie włosów
     Kosmetyki do włosów
     Problemy z włosami
     Przedłużanie włosów
     Aktualności
     Trendy fryzjerskie
     Zabiegi fryzjerskie

  Słowniczek od a do z
  Galeria Fryzur
  Salony fryzjerskie


  Polecamy

  Polityka Prywatnosci | Wszelkie prawa zastrzezone
  Copyright, 2023 © Fryzury
  Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

  Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

  Zapoznałem się z informacją