Pielęgnacja włosów
U ludzi, gubienie włosów nie występuje sezonowo,
lecz jest niemal jednostajnym procesem,
i wypadające włosy są wciąż zastępowane nowymi.


Jeżeli stopień utraty włosów jest porównywalny ze wzrostem nowych, to na głowie ich posiadacza, można zauważyć bujną fryzurę. Otrzymanie tego efektu bywa jednak często dużym problemem.
W codziennych zabiegach nie można pominąć wartości jaką jest szczotkowanie włosów. Poprawia ono nie tylko wygląd włosów, ale także krążenie skóry głowy. Włosy powinny być szczotkowane raz lub dwa razy dziennie.

Wiele korzyści dla naszych włosów płynie również z kąpieli słonecznych. Bezpośrednie promienie słoneczne są niezwykle wartościowe dla włosów, gdyż dodają włosom blasku i nadają im niezwykły kolor, którego nie można otrzymać w żaden inny sposób.


Najlepsza pora na wystawienie włosów na działanie słońca jest po umyciu włosów. Promienie słoneczne wysuszą je i nadadzą im połysk. Oczywiście jak w przypadku każdego innego środka - nalezy zachować umiar.

Masaż skóry głowy poprawia jej krążenie. Jest stosowany od stuleci. Jak daleko sięga historia, pocieranie i ugniatanie było sposobem na ból, niewygodę i zmęczenie.

Zostało potwierdzone, że masaż pobudza krążenie krwi w tych miejscach, gdzie został zastosowany.


Efektywnym sposobem wzmacniania włosów jest ich lekkie pociąganie. Unosi to skórę głowy w stosunku do czaszki, i w każdym miejscu gdzie jest to uczynione poprawia się krążenie krwi. Składniki potrzebne do odżywienia włosów są pobierane w większych ilościach, co powoduje wzmocnienie włosów.

Obumarłe włosy nigdy nie powinny zostać w skórze głowy, powinny zostać usunięte tak szybko jak to możliwe. Tylko pod tym warunkiem z tej samej torebki włosowej wyrośnie nowy włos.

Jeżeli jednak martwy włos pozostanie do czasu gdy sam z niej wypadnie, często to powoduje obumarcie rdzenia i już nigdy z tej torebki włosowej nie wyrośnie nowy włos.

Pięciominutowy masaż skóry głowy stosowany codziennie rano i wieczorem, połączone z ruchami okrężnymi za pomocą mocno przyciskanych opuszków palców ma niezwykle dobroczynne właściwości. Szczypanie skóry i delikatne unoszenie skóry głowy, oraz poruszanie jej na wszystkie strony pozwala usunąć martwe włosy i pobudzić krążenie.   Farbowanie włosów
   Kosmetyki do włosów
   Problemy z włosami
      Pielęgnacja włosów
      Suche włosy
      Włosy łamliwe
      Włosy matowe
      Włosy przesuszone
      Włosy puszące się
      Włosy rozdwajające się
      Włosy tłuste
      Włosy wypadające
      Włosy zniszczone
   Przedłużanie włosów
   Aktualności
   Trendy fryzjerskie
   Zabiegi fryzjerskie

Słowniczek od a do z
Galeria Fryzur
Salony fryzjerskie


Polecamy

Polityka Prywatnosci | Wszelkie prawa zastrzezone
Copyright, 2023 © Fryzury
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją